Skocz do zawartości

Ma ktoś do pożyczenia albo sprzedania tanio procka AM3


xxIXIxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość sypania się WoTa. Mówię dość. I zabieram się za modernizacje starego blaszaka Etap II.

W pierwszym wymieniłem GF9800 na Radeona 7770. Teraz czas na dalsze bebechy.

Etap II

Mam

Procesor: Intel Core 2 Duo 2,66 E7300/3MB

Płyta: Gigabyte GA-EP31-DS3L

Docelo chce wymienić Procek na AMD X6 6350 a płytę na AsRock 990FX Extreme3.

Płyta poniżej 400zł a procek blisko 500zł. Dochodzi RAM ale powiedzmy że kupie kość 4GB 1866 CL9 za 150 (na razie jadę na XP to więcej 32 bitowy system nie obsłuży). Nie dźwignę finansowo płyty i procka. Wiec mam plan taki:

Kupię płytę i ram 500-550zł. A procesor - będę szukał taniego Athlona, albo Semprona co by go jak portfel pozwoli wymienić na coś na nóżkach AM3+. Chyba że ktoś z was modernizował ostatnio blaszaka i wala się mu takie coś na półce zbędne do pożyczenia, albo do taniej sprzedaży.

Etap III to będzie kolejna kość 4GB i system 64bit, ale to się zobaczy kiedyś.

Zatem pytam oficjalnie: ma ktoś taki grzejnik zbędny w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić... na chwilę obecną WoT to Procesor. Więc lepiej żebyś na nim nie oszczędzał. Kolejna sprawa - bierzesz płytę z dodatkowym wzmocnieniem sekcji zasilania ale nie wykorzystasz tego zupełnie na tanim procku, który będzie leciał na stockowym taktowaniu.

Niby ma wejść Havoc ale patrząc na doniesienia z WG - szybko nie doczekamy się obsługi wielu jajek :/

Także pod WoTa, procek to podstawa. Jedno porządne jajo na dobrym taktowaniu i z zapasem cache'u. Grafika i RAM w zasadzie śpią bo też nie za bardzo ma je co obciążać. WoT do wodotrysków ma daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie WoT w momencie wejścia Havoca ma działać na dwóch procach. Moim zdaniem nie ma się co bawić w X6 + płyte AsRock'a z seri Extreme. Taniej ogólnie jak i w użytkowaniu wyjdzie Pentium (podstawka S1155) - są to i5tki z obciętymi rdzeniami + płyta MSI - najmniejsza bez PCI i 4ch slotów na RAM.

Jeśli chcesz mieć 4ry rdzenie, to jednak i5 i tylko i5. Mam Phenoma II x4 i przegrywa on w testach właśnie z Pentiumem na podstawce S1155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno rozważałem intela, dokładnie i4670. I tak masz racje bije amd pod względem wydajności na jednym rdzeniu, poborze energii i wydajności w grach. I tak, doskonale zdaje sobie sprawę że WoT chodzi na jednym rdzeniu. Ale na intelu nie zrobię takiego "myku" jaki planuje czyli wydać nie 200 na najtańszą płytę główną, 700 na procesor i jeszcze na ram no powiedzmy te 150 gdzie na raz muszę wyciągnąć ponad tysiąca bo nic oddzielnie mi nie pochodzi. A z amd mogę wydać troszkę więcej na płytę (AsRock jak o nim czytam wydaje się idealnie wyważony cena/jakość) jednocześnie skombinować tani procesor z zamiarem wymiany go jak będę miał na to pieniądze na jednostkę mocniejszą. Czyli wydam 500 i będę miał mocniejszy komp niż mam teraz (zauważ że teraz nawet grafiki nie wykorzystuję w pełni bo na obecnej płycie mam PCI-E 1.1) i jak będę dysponował kolejnymi 500-set zł zrobię sobie jednostkę z średniej półki.

Mam trzy zalety AMD

1. mniej wydam na ogrzewanie w zimie (choć fx-y ponoć już są lepsze od athlonów i sempronów pod tym względem)

2. ładnie wypada cena/jakość

3. jest nadzieja że za rok podstawka AM3+ nie zostanie zastąpiona przez kolejną.

(koledze złożyłem kompa na i5 4470 z trzy miesiące przed premierą 4570 i ile nowych procesorów będzie wypuszczanych na sokecie 1155?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie WoT w momencie wejścia Havoca ma działać na dwóch procach.

Wut?! Po pierwsze to na rdzeniach nie procach a po drugie - czemu na dwóch? Albo działa na jednym albo na wszystkich.

Poza tym zdecyduj się... to Pentium czy I5? Aha... i nie ma czegoś takiego jak podstawka S1155 :> Jest po prostu 1155 lub LGA 1155, ewentualnie Socket H2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że WoT na jednym rdzeniu, a Havoc na drugim rdzeniu. Akurat ja dziś robiłem całkowitą wymianę bebechów blaszaka, miałem procek AMD Athlon x2 260: http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/ ... -ii-x2-260

Przyznam, że nie wiem jak na nim WoT chodzi, bo grałem ostatnio na PC w WoTa w 2012 roku, teraz gram na lapku i dopiero po upgrade, jak dostanę Win 8.1 (za darmo, zalety bycia studentem xd) wrócę na PC.

Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3, jeśli by to zainteresowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić... na chwilę obecną WoT to Procesor. Więc lepiej żebyś na nim nie oszczędzał. Kolejna sprawa - bierzesz płytę z dodatkowym wzmocnieniem sekcji zasilania ale nie wykorzystasz tego zupełnie na tanim procku, który będzie leciał na stockowym taktowaniu.

Niby ma wejść Havoc ale patrząc na doniesienia z WG - szybko nie doczekamy się obsługi wielu jajek :/

Także pod WoTa, procek to podstawa. Jedno porządne jajo na dobrym taktowaniu i z zapasem cache'u. Grafika i RAM w zasadzie śpią bo też nie za bardzo ma je co obciążać. WoT do wodotrysków ma daleko.

Hmm...

Wczoraj wieczorem zauważyłem ten wpis, jakoś mi umknął wcześniej.

Szmer mówisz że na FXie 6350 nie wykorzystam w pełni płyty?

Powiem że jeżeli zmienię BOXowy wentylator na coś wydajniejszego to będę go lekko kręcił. Może nie do granicy stabilnej pracy ale jednak trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.