Skocz do zawartości

Internet mobilny


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, wziałem od T - mobile Internet mobilny na próbę. Poczytałem trochę o Btsach, ustawieniu anteny zewnętrznej, trochę o agregacji pasm LTE. Ustawiłem antenę na stacje oddaloną od mojego miejsca zamieszkania ok 6km, delikatnie przechylając jestem teoretycznie złapać drugą stację oddaloną o 5,5km są to stację z największą przepustowością sieci. Prędkości są zadowalające, generalnie w umowie mam 30mb i osiągam je spokojnie czasami ponadto. W godzinach szczytu prędkość spada do 20mb, jak jest na obciążonym paśmie to potrafi gruchnąć do 10mb - ale dalej jest lepiej niż od błogosławionego prlowskiego internetu po miedzi od orange. Problem jest jednak taki że na komunikatorach np. disord czy ts mam słyszalne lagi, i od rozmówcy wiem że mnie też potrafi przyciąć. Niby ms na discordzie pokazuje w granicach 70ms, mimo to przycina mi rozmowę. Testowałem Internet w WoWie, normalnie 40-60 ms bez zacinek. Trochę zgłupiałem i nie za bardzo wiem co mógłbym zrobić by to poprawić.

 

Edit: Mogę jeszcze przetestować stację po drugiej stronie domu oddalone ode mnie o ok 3km, ale o niższej przepustowości i stojące w gęsto zaludnionej dzielnicy Lublina jednak domyślam się że tam może być gorzej z transferem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pingowałeś trasę, żeby zobaczyć gdzie powstaje problem? Bo był okres kilka lat temu, że mając UPC w Krakowie, nie dało się grać w WoWa bo węzeł we Francji produkował gigantyczne lagi. Mimo zajebistego netu. Bez VPN nie szło grać. 
Odnośnie T-mobile to może problem w konfiguracji. Może tu znajdziesz pomoc: 

 

Albo spróbuj VPN. Bo skoro masz odpowiednią prędkość wszędzie indziej, to nie to powoduje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.