Skocz do zawartości

nowy PC


Marvi

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec listopada zamierzam przerzucić się z laptopa na PC.

https://www.x-kom.pl/lista/c9kyj8yrs

Myślałem mniej więcej nad czymś takim.

Raczej na czerwono, odnoszę wrażenie że amd ma lepszy stosunek ceny do jakości(+mam niezły monitor z FreeSync).

Komp w dużym stopniu do grania(wiem że w tym markecie intel wypada lepiej) ale też ostatnimi czasy coraz częściej potrzebuje komputera do pracy.

Zakres cenowy 4-4.8k.

OC raczej nie planowane.

Liczę że pod koniec miesiąca dorwę jakąś promke czarnopiątkową więc RAMy, dyski i wersja grafiki może się zmienić.

Nie jestem przekonany jaki zasilacz powinien wsadzić, myślałem 450W ale jeżeli ktoś lepiej orientuje się w temacie to chętnie wysłucham opinii.

To samo jeżeli ktoś ma lepszą liste w tym przedziale cenowym.

Jeżeli ten zestaw nie ma logicznego sensu to proszę strzelać(jakąś teorie o dobieraniu komponentów PC mam, ale praktyki 0).

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pamięć zamieniłbym na Gskill lub Corsair... testy wskazują że nie jest to bez znaczenia. AMD samo też preferuje być na tych pamięciach. 

- Toshiba... niby w testach wychodzi na mało awaryjne... a Fobarowi jebły dwa pod rząd. Może przypadek... a może jednak warto zostać przy WD.Blue 7200 są w niezłej cenie. 

- Płyta MSI... straciłem jakiekolwiek zaufanie do MSI. tym bardziej po tym jak się okazało jakiś tydzień temu że lecą totalnie w chuja wartościami mnożników. Nawet na pamięci będzie ci to wypierdalać. Asus znowu zaczął lecieć w chuj z sekcjami zasilania... gdybym miał brać teraz mobo, to gigabyte lub asrock pod amd.

- Zasilasz - ja bym tu wrzucił 500-550. Daj mu troche oddechu. Zasilacze ogólnie pracują najwydajniej przy obciążeniu 50-70%. Cenowo to niewielkie różnice. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle spojrzałem, myślałem że chciałeś 1TB, ale te 1TB też już widzę trochę wywiało. Z Segate znowu mi padły 2 w ciągu ostatnich kilku lat. Nie wiem na ile to miarodajne, statystykom nie bardzo można wierzyć, ale  jednak opinie na profesjonalnych forach skłaniają się zdecydowanie ku WDkom. Its up to you. 

 

Nie bierz zasilaczy silentiumPC - to straszne gówno i bardzo awaryjne. Weź coś z marek Seasonic, Corsair, EVGA, BeQuiet. W golda nie musisz celować, twój zestaw i tak dużo prądu nie wpieprzy. Lepiej dobrać dobry bronze na japończykach-skurwysynkach ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu w braniu R7 2700. Moim zdaniem lepiej zejść do R5 2600X. Tracimy dwa rdzenie, których byś pewnie i tak nie wykorzystał, a zyskujesz wyższe taktowanie w spoczynku i turbo. Dodatkowo procek z X ma technologię XFR, która pozwala wskoczyć CPU na taktowanie ponad podstawowe turbo - jeśli jest zapewnione odpowiednie chłodzenie. Co prędzej wykorzystasz w grach. 

 

HDD: Jeśli chcesz, to bardzo chętnie puszczę Ci moją nową Toshibę. Jedynie otwarte opakowanie. Jest to prawdopodobnie nowa rewizja. Wersja 2 TB 7200 RPM (HDWD120EZSTA). 

SSD: Biorąc 2600X, oszczędzasz jakieś 300 zł, które możesz np. wydać na pojemniejszy dysk. 500 GB kosztują teraz lekko ponad 350 zł. Więc zyskujesz 250 GB za 100 zł.

PSU: Chyba najlepiej w tym momencie wypada Corsair CX550M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Sprawa procka brzmi bardzo sensownie(zostanę przy stockowym chłodzeniu, jak będzie się grzał to w przyszłości zainwestuje w lepsze chłodzenie), co do dysku mógłbym w sumie wziąć WD 1TB + większy ssd, co zapewne będzie w 100% wystarczało.

Na zasilaczach się nie znam więc konkretny link to super ułatwienie.

Pod koniec miesiąca będę składał zamówienie, mam nadzieję że nie będę musiał wskrzeszać tego wątku ;p

Wasze informacje naprawdę rzuciły sporo światła na ciemność z którą się zmagałem od jakiegoś czasu xD
Cheers

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ostatnie wskrzeszenie.

https://www.x-kom.pl/lista/tdl2boxmr
czy przy takim zestawie nie będzie potrzebny zasilacz 650W? w losowym kalkulatorze wyszło mi zużycie ~450

I tutaj rodzi się kolejne pytanie,  czy olanie rx580(i freesynca) na rzecz jakieś 1060 ma sens? 1060 wpieprza mniej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba mocniejszego ;)

Z tego co wyliczyłem, zestaw wykorzysta maksymalnie jakieś 420W. 550W da fajny zapas ;)

Co do 1060... to już raczej zależy od Ciebie i od tego w co będziesz grał, jaki monitor masz etc. Nvidia też ma swoje rozwiązania - fastsync, adaptivesync, które są zdecydowanie lepsze od starego vsync.

 

Edit: jeszcze odnośnie zasilacza, 650W na pewno nie zaszkodzi, może być nawet dobrą opcją na przyszłość. Zdarza się, i to dosyć często że ceny z przedziału 600-800W potrafią się prawie zrównać z taką 500-550W. Albo różnica wynosi max 20-30 zł. Wtedy bierz 650. Ja przykładowo brałem 750W bo jak montowałem swój setup, to był w kapitalnej cenie. Wiedziałem że SLI nie będę montował, bo Pascale+ się nie opłaca ładować w multi gpu, no ale mam zapas. Tym bardziej że kręcę podzespoły, więc dodatkowa moc nigdy nie zaszkodzi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/monitor-lg-23mp68vq-p-940972/
Monitor który dorwałem za 30% ceny xd
grywam głównie w gry blizzarda(wow i overwatch) ale chcialbym pograc w jakieś bardziej benchmarkowe produkcje singlowe(na dojebanej grafice dla samych wrażeń estetycznych) typu najnowszy tomb raider

Ogólnie dużo bardziej skłaniam się ku RX580 ale te 100W więcej poboru mocy w stosunku do 1060 trochę boli. Niby można zastosować undervolting ale od razu nasuwa się pytanie czy jest sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znaczącej większości przypadków 1060 (6GB) jednak gniecie Radeona. Na OW i tak będziesz miał zapas ponad 60 klatek/s także tutaj nie będziesz miał problemów z synchronizacją, Na jakiś dojebanych tytułach RPG spokojnie możesz używać fascsync/adaptivesync nvidii, spisze się bardzo dobrze. Jesli nie zależy Ci aż tak na freesync to bierz nvidie. 

 

Z drugiej strony... niebawem do sprzedaży trafia RX 590, który zdaje się dojebać zielonym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to coraz bardziej skłaniam się ku Phantexowi P300,podoobna cena a skok jakościowy podobno spory

Szczerze powiem że dalej nie wiem jak ugryźć temat grafiki, nvidia wydaje się lepsza ale radeon się chyba lepiej zestarzał i myślę że na przestrzeni następnych 3-4 lat(potem może zrobię upgade) radeon powinien wyjść na prowadzenie. Z drugiej strony dodatkowe 100W zużycia prądu więcej to w bardzo luźnych kalkulacjach 90zł rocznie więcej do rachunków. Niby nic ale mnożąc x4+cena radeona to prawie jest 1070TI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja i  Fobar mamy Phanteksy, także gorąco polecamy :D

Co do grafiki, nie ma czegoś takiego jak "starzenie się" :P Za 4 lata 1060 wciąż będzie mocniejsza od 580, wątpię że nagle wszyscy producenci gier zaczną optymalizować gry pod radeony i montować je na bibliotekach Vulcan zamiast DX12 (chociaż bardzo byśmy chcieli :D). 

 

Widze że zależy Ci na Radeonie, moim zdaniem - poczekaj jeszcze chwilkę. Zaraz wchodzi 590 do sprzedaży i 1060 na pamięciach GDDR5X. Wszystko rozbije się o realne ceny w polskich sklepach imo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne testy mają się pojawić bodajże jeszcze dzisiaj. Kiedy wejdzie do sprzedaży - nie wiem, ale pewnie szybko. Co do 1060 z GDDR5X, mało co to da. 1060 ma spory zapas na przepustowości, więc zmiana pamięci w GPU to raczej czysty marketing. 

 

Z pierwszych wyciekających testów wynika, że 590 jest jakieś 12-15% szybsza od 580. 

 

Pamiętaj, że przy zakupie jakiejkolwiek budy od Phanteksa musisz zaopatrzyć się w wentylatory, gdyż w tych tańszych daje on tylko jedno śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić jakieś wentylatory w wersji budżetowej? Oraz ile powinienem ich dac, jeden 120mm dają fabrycznie a maksymalnie mogą być 4. A co do radeona 590 to po premierze  zapewne będzie kosztował ponad 1.8k (chyba że się myle) a to już znacząco przekracza mój budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekam do weekendu i zobaczymy.

A wentylatory żeby były z jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny przy założeniu że ta cena musi być mała.  

Zastanwiam sie czy czekać do przyszłego piątku tylko czuje ze jak gdzieś się pojawia promocje to magazyny zostaną wyczyszczone do zera, nic nie kupię i jeszcze dołożę do interesu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.