Skocz do zawartości

Problem z PC


Ayliene

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , piszę ten post ponieważ najprawdopodobniej mam problem z moim komputerem Opis:

            Grając w wowa dwa-trzy dni temu zawiesil mi sie cały komputer : kursor bodajże działał tylko , reset z palca nic nie dawał przez jakiś czas potem pc sie zrestartował i wyskoczylo mi okienko coś w stylu check your boot device and reboot , ok mysle ze mi jebnal dysk ale wylaczylem z pradu kompa i wlaczylem i zaskoczylo , mysle no dobra jakas anomalia powinno byc ok ,wrocilem i normalnie dalej gralem az do dzis , rano przy wlaczeniu kompa i pierwszym ekranie startowym ktory pokazuje nazwe plyty glownej itd pokazalo ze repairing hard drive czy cos w tym stylu doszlo do 100 restart i wlaczylo sie normalnie ale  przed chwila wlasciwie na internecie ogladajac yt mi sie zawiesil tak komputer  ze tylko kursor sie ruszal, reset z palca nic nie dawał , dopiero wylaczenie z pradu i znowu wyskoczylo okienko z boot device , wiec pomyslalem ze to jednak jebniety dysk czy cos i chcialem go odłączyć zeby zmienic gniazda na płycie  czy w ogole odpiac ten ssd i zostawic sam hdd cokolwiek , ale podlaczajac monitor kablem hdmi (nie siegal kabel zeby otowrzyc komputer to go odpialem) do tylu kompa pokazywal no signal , zglupialem zmienilem kabel , dalej no signal  , na szczescie mam 2 monitor na DVI wiec podlaczylem go na szybko i wszystko smiga poki co , dlatego doszedlem do wniosku ze to wejscie hdmi , niestety jedyne na tej plycie mi sie zepsulo , ok zdarza sie mozna to obejsc przejciowkami itd , ale łącząc to z poprzednim problemem , mysle ze sprawa jest taka ze to plyta glowna sie psuje , czy moze ktos ocenic czy to plyta czy co  ponizej dam specyfikacje pc 

Plyta gl- msi b85-g43 

Karta graf : gigabyte nvidia geforce gtx970 windforce 3x

ram : 2x4gb 1600mhz goodram - ale to musze sprawdzic bo juz nie pamietam 

procek- intel i5 4460 3.20 ghz

dyski ssd: adata su800 - ma kilka miesiecy - tu mam system 

hdd chyba seagate 500gb stary dysk nawet juz konkretnie nazwy nie kojarze w menedzerze urzadzen - pokazuje numer - ST3500418AS

monitory : iiyama gmaster g2530hsu

drugi - samsung syncmaster 2032mw

edit: zasilacz corasir vs550 ma kilka miesiecy max

Dzieki za jakiekolwiek porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze PC teoretycznie działa - jadę na pożyczonym monitorze bo hdmi padło totalnie , ale wszystko startuje póki co normalnie , te zwiechy wystąpiły 2 razy i to w 2 różnych czynnosciach - zwykłe uzytkowanie neta a za drugim razem gra w wowa , dlatego to jest takie dziwne ze nie mam pewności czy to płyta na 100% powodowała wczesniejsze zwiechy czy to rowniez dysk ponadto ze hdmi w plycie nie działa , nie wiem czy te dwie sprawy łączyc ze sobą czy raczej patrzec na nie oddzielnie , jak nikt nic nie poradzi to po weekendzie kupie nową płytę i tyle , po prostu napisałem posta zeby rozwazyc inne opcje zwazajac na sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozpoczął diagnozę od sprawdzenia stabilności pod obciążeniem np . OCCT jakies 20 minut jak się nie wykrzaczy to odpadają temperatury i napięcia (według mnie podkreślam:) ). Następnie postawiłbym system na innym dysku - chwilowo z pominięciem SSD (skoro krzyczy już o boot drive). Jeżeli to nic nie zmieni to wtedy bym szukał płyty.
HDMI na płycie głównej może nie działać z racji że masz podłączoną kartę w PCI-E - jak ją odłączysz to powinno ożyć (kwestia też ustawień w biosie)

Sam mam MSI B85-G43 i od 3 lat nic mi się z nią nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra troszke noob ze mnie w komputery - rzeczywiscie mialem podpiete pod plyte glowna monitor glowny , teraz podpialem go pod karte i dziala, wczesniej podpialem w pierwsze lepsze gniazdo hdmi jakie widzialem z tylu ,  dzialalo to zalozylem ze dobrze to wsadzilem xD , teraz potestuje to co damho napisał i zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update , nie działa mi program OCCT , pokazuje ze potrzebuje net framework 3.5 , klikam zeby to zainstalowalo i nic sie nie dzieje , w Panel Sterowania>Włącz lub Wyłącz funkcje systemu nie pokazywało mi tam nic ( puste okno) czytałem ale fix na to był jakis skomplikowany , wcześniej nie działał mi np kalkulator czy inne apki z microsoft store to zrobiłem formata systemu bo sie wkurzyłem , po formacie , OCCt dalej nie odpala , pokazuje ze potrzebuje net framework ale przy sciaganiu wyskakuje błąd , teraz w panelu sterowania > "włącz lub wyłącz" pokazuje mi liste ale jak zaznaczam zeby instalowało net framework 3.5 to wyskakuje błąd system windows nie moze ukonczyc wprowadzania żadanych zmian kod błędu : 0x800F081F i tyle , googlujac ten błąd też troche zielony jestem i nie czaje tych ich "fixów" tego.Zrobiłem testy w furmarku  i nic , potem test w programie bodajże cpu-z ten stress test i też nic sie nie wydarzyło a temperatury raczej w normie porównując z tymi co mierzyłem pare miesiecy temu jak mi zasilacz padał i szukałem przyczyny( o dziwo OCCT wtedy działał) , zamieniłem kable sata bo może on był jakis luźny albo stary cokolwiek i przeczysciłem kompa , czekam na rozwój wydarzeń teraz, mógłby ktoś skomentować te wyniki SMART? Coś tam sam kminiłem ale może ktoś bardziej obcykany sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.