Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sobtainer

Doube Ice Lance

Polecane posty

Mam małe wytłumaczenie dla osób interesujących się magiem lub altem swoim. 

 

 

TL:DR

Frostbolt ma 33% szansy na to, aby dać Wam możliwość Instant Flurry. Polega to na tym, że Flurry nałoży po dotknięciu targetu na niego Winter's Chill (trwa to 1 sekundę, ikonka śnieżki). W tym momencie po każdym caście Flurry z Brain Freeze każde Ice Lance potraja swój DMG a jak zrobimy to 2 krotnie w ciągu tej 1 sekundy to mamy w moim przypadku 2x2mln dmga w 1 sekundę. Musi być tylko zachowana maksymalna odległość od celu 10yd oraz najważniejsze! 100% haste. Dlatego tak bardzo frost mage needuje Erratic oraz Whispers in the Dark ponieważ to one właśnie nas bufują do double ice lance. 

 

Do tego wszystkiego, 20% haste minimum unbuffed oraz 33.33% crit. Dlaczego? haste minimalnie 20% po to żeby trinket z Guldana na procu dał Wam minimalnie 100% haste. A dlaczego 33.33% crit? ponieważ Shatter to 50% crit + 1,5xWASZ CRIT. Co nam daje 49,955+50%= 99,995% crit shance. 

 

Do pomocy, Weak Aura na cyferki pokazujące aktualny haste - bardzo pomocne:

 

dWdjeaGAIKA9euAxQuTnQk7JGIzsqLzlLBsKOBtsFJighbzNQc7vSBsTFWpPsyyQQ(nKwevvdLiHbJA4e15juNIQWXiW5OkTqvkDnczXePSCiEirsEkLLPk9CPAIkOAQQyYKy6ixwYvPs0ZOk66k1gPs6WkAZuX2vittjMfbv9zvLVtKQrQsXJvsJwbgpvkxsb5wQIonu3tbLvQs(Rc1OOs1rqoXuJPetjNyoOAYWcBLhV)XCZfoo9IIR(e5DrIq)Iw8(lKKxr)X55IOyk4UCBk(uUrXgAn26UtOQNYnkMZwVsyuT7EaxadmWadxadmWa3qxNnGhm7ub8Wa2LAmzYvRDZStL7(LBtXfIFpGlGbgyGHlGbgyGXoapy2PcyHzyal6hyAqPHlGbgyGbgyGbgPOnIgyG7ecw)D3bfrDsU7FO7cC8l8a7snMm5Q1Uz2PYD)YTP4cXVhEa897a7FOH8dxadmWadmWadmCbmWadC16fCbmWadmWadmWifTr0WfWadmWLwbUagyGbgUagyGbgUagyGbgUkTsmK6dJQpILRyu5gfBUs4r1bb)9visjQsLhpf8hdRX04vuv5wrLsEiiMyx440lkU(03YIK)3Fjc599)1RK348CXBSPgRojmQoNyQtSoNyKy5kMms1lkMms1lk2Sjpykf7wVcfkgHG)(kKCIrILRyDAs7ESDVgpBsFkUti7k3gBRRrLMIn3eAS1DNqvhpaRuXiSAPeRgvAkMuHQvWegv3JT714Tgt52qXWkXgo6wATs4M61kMcUl1B9kHhvXMTwmPJvObXvr)(8jYtjs851NNcKSSeNNlEJ5GQPy3GQwD5ToMEREqWFFfsppeeBqH)gqXvr(E9ksGpjcw(f61Z)L48CrOyn0PsoXOzR00BoXu3ncNtOqX29ASUgvirAXOzR0uoXu3ncNtOqX6Y1AoX6y9xRYdpdftb74Gx3nsCoXu3ncNtOqXqMRvoXu3ncNtOqX29ACxUwZTXKhjtZwPPCIPUBeoNqHI5mxjmQoNyQ7gHZjuOyiOTkNyQ7gHZjuOqXMkkycJQNTXec(7Rq65ekuSES37l3FJnkpeS8kiuc

 

Od 7.2.5 całe to Double Ice Lance idzie się gwizdać bo przechodzimy w talentach na Glacial Spike który testowałem już jakiś czas temu i uważałem osobiście że ma świetny potencjał. Natomiast dopiero po nerfie Thermal Void w 7.2.5 gdzie każdy Ice Lance nie będzie go zwiększał o 2 sekundy tylko o 1 wszyscy przerzucają się na Glacial Spike. 

 

Teoretycznie u maga w Sargerasie będzie teraz crit do 33,33>haste>versa>mastery mniej więcej wszystkie te 4 staty na tym samym poziomie. Bardzo fajnie, bo wiele itemów będziemy mogli nosić z powodu BiS statów które będą się różnić od siebie tylko trochę. 

 

I jeszcze jedno. To nie jest żaden bug. To jest zamierzone przez Blizzard i nikt tutaj nie robi nic poza możliwości jakie nam dali. Żeby się tego nauczyć trzeba naprawdę ogarniać nie tylko klasę ale chyba najważniejsze tutaj to ui i weak aury z timerami. Bez tego nie będziecie trzymać ani Icy Veins przez 100% walki, ani nie będziecie wiedzieć kiedy nakurwiać double IL. Warto ui zrobić pod siebie, można wiele rzeczy w necie znaleźć na to. W razie czego służę pomocą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 7.2.5

 

Double Ice Lance jest już nie do wykonania. W sumie nie wiem dlaczego oni się tego doczepili, no ale nie o tym.

 

Ogólnie cały Legion było crit/haste/versality w dość mocnym tłumaczeniu. Teraz jest dodatkowo mastery przy buildzie glacial spike oczywiście dalej na 33.33% shatter cap crit. Polecam go, ponieważ jest znacznie bardziej stateczny i mniej wymagający od thermal void. a GS potrafi critnąć za 7mln bez odpałek :) także na serio warto. Zmiany są imo na plus, ponieważ 290% haste na Elisandre było nie do ogarnięcia nawet przy 30ms w moim przypadku i cherry mx red. Klikanie na 0.3 sec castów to był koszmar. 

 

Lekkie podsumowanie 7.2.5 --> https://www.altered-time.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4457

 

TL:DR

 • Frost is the clear winner single target/Priority target/2 Target cleave/Light occasional AoE. GS versus TV will come down to your personal gear/play style/preference as well as the fight style as both are very close together
 • Arcane is the king of burst AoE, if AP lines up well with the frequency and duration of adds no one will be able to touch you
 • Fire wins sustained aoe
 • If you are maining a single spec and want to be as strong as possible play frost. All three specs have uses in ToS if you will be multi-speccing
 • All three specs are viable as your sole ToS spec if you wish to main something else
 • For most practical purposes DOUBLE ICE LANCING IS DEAD
 • Shimmerlancing is still possible
 • Stand still double ice lances are completely dead
 • Full speed forward running lances can be successful in very specific circumstances (window is extremely tight/execution must be perfect and the viable ranges are limited)
 • The dps benefit even when successful is reduced due to thermal void nerf
 • Due to the steep penalty of failure and minimal gain I would strong advise against attempting double IL outside shimmerlances in a raid settings as you will almost certainly end up lower dps than without (in most circumstances the gain from shimmerlancing will be small enough that you are better to save them for mechanics as well)

  ricc8uj.png

 

P.S

Arcanocrystal 860 bije 95% trinketów. W 7.2 Whispers/Erratic były najlepsze. Teraz będzie Sowa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to tip dla tych co rerolują albo mają alty :) :ph34r:

 

Dostajecie Brain Freeze, castujecie go po czym IL --> blink --> IL i macie Double. Nie dziękować :P minimum 90% haste musi być, bez tego przestrzelicie IL i nie critnie na Winter's Chill. 

 

Cytat

You can, however, still do it while running forward towards your target at high haste (and most likely a running speed buff), but it's not very beneficial anymore. You can also "shimmerlance." Shimmerlancing means at high haste you would go BF -> Ice Lance -> Shimmer towards your target -> Ice lance. Again, it's a very small gain and could hurt your positioning or raid if done incorrectly or not carefully.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×