Skocz do zawartości

Zakup Komputera


Laciaq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, Yorgelol napisał:

Co do testow obudowy testowane sa na stoku ( co dal producent) na ustawieniach :

 

Właśnie...

 

Ale jaki jest sens porownania obudowy za 600 z obudowa za 1k ? Z 2 strony moze jakis przyklad alternatywy bo narazie all zle a propozycji zero

 

Nie rozumiemy się. Ja nie twierdzę że R5 czy R6 to złe obudowy, uważam że głoszenie tez że R5 czy R6 to najlepsze obudowy w przedziale cenowym są mocno przesadzone. Pod kątem airflow są bardzo przeciętne co zresztą potwierdzają te testy, które linkowałeś a i tak wszystko zależy od wiatraków (które Fractal też ma przeciętne). W większości obudów i tak należałoby wymienić wiatraki na porządne SP i w końcowym efekcie wszystko się sprowadza do przepływu powietrza w intake. W tym przedziale cenowym masz nową linię od NZXT, która ma lepsze rozwiązania jeśli chodzi o airflow, budy są przestronniejsze, sporo fajnych rozwiązań dotyczących montowania podzespołów czy cable management. 

Budy Corsarza z serii Carbide, tam masz budy z siatkami z przodu, wysoki airflow, Corsair wprawdzie trochę żydzi na fajnych rozwiązaniach, bardziej bym porównał do Fractala ale za to z większą ilością miejsca w środku. Nowy Obsidian 500D też raczej wciąga nosem Fractala. Nowe Coolermastery też powinny pozamiatać, chociaż design mają cosmo-dojebany. Kwestia gustu. Lian Li też pokazało kilka budżetowych opcji, warto popatrzeć. Budy z klasy największych midi-towerów ze znacznie lepszym airflow. Phanteks odświeża teraz swoje serie (coś tam też linkowałeś). Tam znajdziesz też kilka kapitalnych rozwiązań za niezłe pieniądze. Sam czekam na Nową Enthoo Evolv X, jak tylko wejdzie do sklepów to od razu kupuję. Najbliższy ideału Midi-Tower jaki do tej pory powstał (tzn, powstanie bo jeszcze nie ma jej w sklepach :P).

 

Fractal robi bardzo dobre jakościowo obudowy, ale nie mają one najlepszych możliwości airflow. Uważam że lepiej kupić coś bardziej przewiewnego, ciut większego, wciąż dobrze wykonanego, dorzucić komplet silnych SPków (np. Noctua/EKWB/Corsair) i cieszyć się lepszymi osiągami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Phanteks Pro M TG, mogę powiedzieć najwięcej tutaj ja. Sam posiadam taką budę. Dostajemu koszyk na 2,5', który możemy zamontować z tyłu - za MOBO, lub z koło szyby na maskownicy PSU. Pod maskownicą schowane są dwa demontowalne koszyki 3,5". Miejsca jest tu tyle, że mógłbym urządzić tor dla resoraków i zostało by jeszcze coś dla WC. 

 

A co do MLC vs TLC. Tak dobrze wiem czy one są. I wiem również, że w tym momencie zajechanie 3D TLC w cywilnych rozwiązaniach graniczy z cudem. Szybciej wymienimy sam dysk, bo tak, lub zdechnie kontroler. Jednocześnie 2D MLC (stosowane np. w serii IRDM), jest gorsze od 3D TLC, a 3D MLC po prostu kosztuje sporo więcej, więc patrz zdanie wyżej. 

Z drugiej strony jeśli mamy odrzucać TLC, bo to  TLC, to musimy skreślić jednocześnie wszystkie dostępne na rynku dyski od Samsunga. Przecież to również są 3D TLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.