Skocz do zawartości

Pomoc dla staruszka


Caraziel

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz ogólnie o sens czy o sens w moim przypadku? Ja osobiście mam wywalone na FreeSync. Problem tearingu jest u mnie zerowy. Nawet gsync nie jest mi potrzebny. Ogólnie freesync i gsync to dobra ściema jest. Jest to problem do rozwiązania softwarowo i w przypadku już faktycznie jakiś problemów używasz adaptive sync (pochodna freesync) lub fast sync jesli na wyższych wartościach fps coś ci się rozjezdza. 

 

edit:

a jeszcze dodać należy że dzisiaj co raz mniej monitorów gamingowych jest bez jakiegoś synca. FreeSync jest to standard VESA i nie kosztuje on prawie nic. Dlatego w porównaniu do monitorów z g-sync są one znacznie tańsze. Np w monitorach 144Hz nie ma już praktycznie w ogóle modeli bez synchronizacji. Standardem jest FreeSync i oczywiście z dodatkową dopłatą g-sync. Także siłą rzeczy, nawet jeśli nie potrzebujemy synchronizacji to i tak jakąś nabędziemy. Tak jest i w moim przypadku. Mam FreeSync, z którego po prostu nie korzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możesz grać w 144 klatkach i Hz, a tego nie robisz. Dziwne. Jaki był sens w takim razie kupowania monitora z półki Asusa? nie okłamujmy się, ale półka jakościowa gamingowych monitorów to jest śmiech na sali. Rok temu kupowałem komputer i zdecydowałem się na zwykłego Della 2715h bo to co czytałem i to co odpierdalały firmy pokroju Asus/Acer jeżeli chodzi o te gamingowe szkła to była jakaś masakra. 

 

Mój dell pod względem trafienia modelu to jest igła w stogu siana, mam bardzo równomierne podświetlenie co w przypadku tych gsync/freesync jest prawie nie możliwe do uzyskania a płacisz za taki monitor grube hajsy. 

 

P.S

Wiem, że każdy będzie zachwalał to co kupił i to co ma, ale nie przekonasz mnie do gamingowego monitora bo nie mają nic co mnie przekonuje, wręcz przeciwnie ilość wad matryc TN jakie posiadają to jest poezja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie mogę grać w 144Hz? Gram tylko tak. No chyba że tytuł mi na to nie pozwala. Ale jak napisałem i tak nie schodzę poniżesz 60fps nigdzie a tearing występuje raczej w przedziale 20-60Hz. 

 

Nie rozumiem też o jakich "wadach" tego typu monitorów mówisz. Flagowce gamingowe poza kątami widzenia niczym nie ustępują dzisiaj matrycom IPS. I tak też jest w przypadku moich monitorów. Podświetlenie, jakość kolorów czy nawet już jakość czerni rozpiedala nie jeden IPS. Bleeding o którym piszesz też nie jest domeną matryc TN tylko właśnie IPS czy VA. I jaki związek ma metoda synchro z bleedingiem? o.O Nie mówiąc już jak wielkie ułatwienie w graniu szybkich tytułów daje 144 fps.

Widziałem bardzo wiele niegamingowych monitorów i mam porównanie do tego co mam teraz. Różnica jest GIGANTYCZNA. Najpierw sobie porównaj na żywo takie monitory a później dopiero oceniaj. Jeszcze zrozumiałbym gdyby te różnice były niewielkie ale prawda jest taka że to jest niebo a ziemia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Taki mały update w kwestii synchronizacji FreeSync mając GPU od zielonych... Nvidia po cichu wprowadziła pełną integrację z systemem FreeSync. Używając teraz z wbudowanych opcji AdaptiveSync czy FastSync w panelu kontrolnym Nvidii uruchamiamy FreeSync w monitorze (o ile go posiadamy). Oczywiście AdaptiveSync i FastSync dostępne są tylko dla gpu w architekturze Maxwell (9XX) i Pascal (10XX).

 

AdaptiveSync - używamy gdy generowana ilość FPS jest NIŻSZA niż odświeżanie naszego monitora.

FastSync - używamy gdy generowana ilość FPS jest WIĘKSZA niż odświeżanie naszego monitora. Chociaż to trochę bez sensu generować więcej klatek niż jesteśmy w stanie wyświetlić. Szkoda sprzętu katować... zawsze zakładajmy blokady FPS na poziomie odświeżania monitora.

 

To tak jeśli ktoś miałby wciąż szalone pomysły związane z zakupem monitora z superduperwypaśnym G-Sync :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.