Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damho

Nasz gaming gear

Polecane posty

A co w płytach masz chujowego? :) Lepsze nie będą, generalnie jadą utartym schematem od kilku chipsetów i raczej to się nie zmieni. Wszystko tylko będzie zależało od tego jak bardzo będziesz chciał proca kręcić, pamięć z jakim taktowaniem do tego i czy będziesz się bawił w SLI/MultiGPU. Nie licz też dzisiaj na jakąkolwiek rozwojowość platform. Jak już kupisz MOBO/CPU/RAM to jak pakt z diabłem. Jedynie co to GPU możesz sobie wymienić. Idę o zakład że podobny przypadek będziesz miał z AMD za powiedzmy rok. 

Ale AMD już wspominało o nowym chipsecie przy wydaniu nowych procesorów. Jednocześnie jednak powiedzieli o wstecznej kompatybilności i ciągłej pracy na AM4. 

Chipset ma jedynie dostać kilka poprawek i bajerów - prawdopodobnie wifi itp. Czyli to co robi Intel.

Co do samych CL Mylfu, chodzą głosy, że w sklepach pojawią się  dopiero w Q2 2018. W Q3 ma mieć premiera Cannonlake i z390. :D Gdzie Cannonlake nie będzie działał na z370... :x

Miałem na myśli raczej kolejną generację, o której usłyszymy za rok. Mówiąc o rozwojowości nie mam na myśli przeskoku o jedną generację bo na to raczej mało kto ma kasę. A pamiętajmy też że póki co przeskoki między generacjami nie są na tyle duże aby wymagały wymiany co jedną, czy nawet dwie. Kaby też jest kompatybilny z chipsetami Z170 ale nie utrzymasz jednej podstawki z obsługą wszystkich chipsetów przez 3 czy 4 generacje. Nie wspominając już że bliżej 2020 roku firmy w końcu zaczną srać układami w 10nm co też wymusi zmiany w podstawkach. I do tego oczywiście dochodzi HW Lobbing, który nie pozwoli w dzisiejszych czasach na to abyś przez 5+ lat jechał na tej samej MOBO :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować