Skocz do zawartości

Nasz gaming gear


Damho

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, mam chujowy sprzęt ;)

Prime95 obecnie jest niebezpieczny, przepala mocno zovervoltowane CPU 6 i 7 generacji. Podobno Ryzeny też dostają po dupie. Stressy robisz teraz Aida64. Poza tym sypiesz cały czas softami do stress testów, które i tak wszystkie stoją Linpacku także nie potrzebujesz napierdalać czym się tylko da bo wynik będzie i tak ten sam ;) Jeśli chcesz testować całościowo gamingowy setup to obecnie tylko 3DMark lub Unigine. Oczywiście możesz sobie stresować czymkolwiek ale rozmawiamy tu o platformach, które sprawnie Ci to podliczą i zrobią ranking. I to też ledwo bo na 7 różnych testów tylko 2 wyciągnęły GPU do maksymalnego obciążenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na te Ryzeny bo dają radę. Przykładowo, Fobar teraz ogarnął tego Ryzena 5 1600x i generalnie to wygrywa z moim i7. A różnica w cenie 300-400 zł na korzyść Ryzena. Wiadomo, w grach różnie to bywa i jednak wciąż wyższe taktowanie na jednym jajku jest częściej lepszym rozwiązaniem ale jak widać różnica są niewielkie. 

Tu masz nasze porównanie:

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/2421299/spy/1223292/spy/2423880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się że właśnie odwrotnie. Zresztą tak wynika z wielu testów jakie widziałem. Nie mają tak mocnej góry ale też i nie mają tak rozklekotanego dołu jak i5 czy i7. Przez co są stabilniejsze. Ale tu oczywiście jest kwestia tego w jakich warunkach, na jakiej konkretnie grze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mylfu napisał:

Ponoć ryzeny nie bardzo stabilne w grach

 

To nie jest brak stabilności jako takiej, a brak stabilnych wyników w grach. W jednej grze będzie górował nad i5, a w innej będzie na równo z i3. Wszystko przez to jak napisane są gry. 


Więcej już raczej z tego nie wyciągnę: https://www.3dmark.com/spy/2424080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sobie sprawę, poczekam na premier kawy. @Szmer masz trochę racji Ryzen faktycznie ma przewagę w niektórych przypadkach, jednak i7 7700k świeci przy samym graniu. Teoretycznie wielowątkowość to przyszłość ale na ile producenci gier będą z tego korzystać nie wiadomo. Jeśli kawa nie sprawdzi się to biorę Ryzena 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Ci mówię na co czekasz. Czekasz na, o ~2% szybszy pojedynczy rdzeń. Procki będą szybsze, po prostu o dodatkowe rdzenie. Ceny jednak będą już sporo wyższe. 8700k ma kosztować w okolicy 1800 zł.  Coffee Lake to to samo co Kaby i Sky. Intel jedynie podkręca delikatnie takty i dodaje rdzenie. Gdzie i tak można zapomnieć o kręceniu 6 jejek do 5 GHz w domowych warunkach.

Najbliższa premiera Intela, która będzie miała jako taki sens, to Cannon Lake. Choć nadal będzie to Core, tylko że już w 10nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to premierze i mamy jasność. Kawa pasta pod czapką 5 ghz wyciągnie na oc ale temperatury z kosmosu. Wychodzi lepiej jeśli chodzi o ryzyna w grach ale nie wielki wzrost. Głośno myślę ale dopiero po nowym roku można byłoby przechodzic na Intela. Problem jest ten kurwa nowy chip z370 . Płyty są hujowe , a wersje h B dopiero po nowym roku . Wszystko wskazuje również że platforma będzie mało rozwojową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w płytach masz chujowego? :) Lepsze nie będą, generalnie jadą utartym schematem od kilku chipsetów i raczej to się nie zmieni. Wszystko tylko będzie zależało od tego jak bardzo będziesz chciał proca kręcić, pamięć z jakim taktowaniem do tego i czy będziesz się bawił w SLI/MultiGPU. Nie licz też dzisiaj na jakąkolwiek rozwojowość platform. Jak już kupisz MOBO/CPU/RAM to jak pakt z diabłem. Jedynie co to GPU możesz sobie wymienić. Idę o zakład że podobny przypadek będziesz miał z AMD za powiedzmy rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale AMD już wspominało o nowym chipsecie przy wydaniu nowych procesorów. Jednocześnie jednak powiedzieli o wstecznej kompatybilności i ciągłej pracy na AM4. 

 

Chipset ma jedynie dostać kilka poprawek i bajerów - prawdopodobnie wifi itp. Czyli to co robi Intel.

Co do samych CL Mylfu, chodzą głosy, że w sklepach pojawią się  dopiero w Q2 2018. W Q3 ma mieć premiera Cannonlake i z390. :D Gdzie Cannonlake nie będzie działał na z370... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej kolejną generację, o której usłyszymy za rok. Mówiąc o rozwojowości nie mam na myśli przeskoku o jedną generację bo na to raczej mało kto ma kasę. A pamiętajmy też że póki co przeskoki między generacjami nie są na tyle duże aby wymagały wymiany co jedną, czy nawet dwie. Kaby też jest kompatybilny z chipsetami Z170 ale nie utrzymasz jednej podstawki z obsługą wszystkich chipsetów przez 3 czy 4 generacje. Nie wspominając już że bliżej 2020 roku firmy w końcu zaczną srać układami w 10nm co też wymusi zmiany w podstawkach. I do tego oczywiście dochodzi HW Lobbing, który nie pozwoli w dzisiejszych czasach na to abyś przez 5+ lat jechał na tej samej MOBO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.